Об'ява

Згорнути
Поки що немає повідомлень.

Українська мова

Згорнути
X
Згорнути
 • Фільтр
 • Время
 • Показати
Очистити все
нові повідомлення

 • Українська мова

  Kostiantyn Redchenko

  Останнім часом деяких російськомовних співгромадян серйозно плющить від того факту, що в багатьох українцях прокидається самоповага. Цей процес має багато проявів - зокрема, українці все менше соромляться ставити «незручні» питання, коли відчувають дискомфорт у різних проявах суспільного життя та міжособових комунікацій. Це стосується і мовного питання, на одну згадку про яке російськомовні часто-густо реагують надто неадекватно.

  З одного боку, підґрунтя такої реакції цілком зрозуміле. Після двох Майданів і початку російської агресії в Криму та на Сході українці вперше поставили під сумнів негласний паритет, за якого українська мова, попри її статус єдиної державної і декларативну державну підтримку, більшістю російськомовних традиційно вважалася таким собі парадно-фольклорним атрибутом, розмовляти якою було не лише необов'язково (а навіщо, #итакпоймут), але й непрестижно через її низький соціальний статус.

  Російська ж мова залишалася мовою соціально «вищою», неподільно пануючи у владних коридорах, бізнесі, на телеекранах та в модних гарадскіх тусовках. Про цю «вищість-нижчість» відкрито ніхто не казав, але так було, і саме тому тисячі україномовних «х@хлів», намагаючись зручніше влаштуватися у теплих соціальних ліфтах, ще на вокзалі шляхом до Києва хутенько перестрибували на общєпанятний.

  Тепер же бачимо, як цей негласний паритет руйнується. Українська мова починає змагатися з російською і подекуди, нехай локально, але бере гору. Недарма ж притомні російськомовні батьки всіляко заохочують дітей опановувати й вчитися українською, та й самі хвацько розмовляють солов'їною на турецьких курортах, із задоволенням спостерігаючи кислі пики бувших «братів» із Тамбова.

  З другого боку, бачимо спроби реваншу і надії (марні), що нинішня активність українців - це явище тимчасове, а далі буде знову «как всєгда». Хочу засмутити тих, хто на це сподівається - так, як було, вже не буде, і українці ніколи не повернуться до тієї уявної «толерантності», з якою раніше терпіли ущемлення своїх законних прав. І не допоможуть тут жодні маніпуляції на кшталт «єдність важливіша, ніж мова», «скажіть це російськомовним бійцям АТО», «ви розколюєте країну» і т.п. Процес пішов, як казав М.С. Горбачов, і його вже не спинити.

  Інша справа, що у цьому процесі потрібно триматися певних цивілізованих норм. Це дозволить зберегти і нерви, і репутацію.

  Читайте також: Питання мови. Чому навіть у хороших людей вмикається радянська пропаганда?

  Особисто я у мовному питанні є більшим прихильником юридичних та економічних, а не просвітницьких, дій (хоча останні не відкидаю).

  Якщо коротко викласти мої нинішні правила, то починаючи з 2014 року вони полягають у наступному:

  1. Якщо хтось хоче мені щось продати і робить це російською, він однозначно програв - я у нього нічого не куплю, або, якщо немає альтернативи, відмовлюся купляти при першій же нагоді. Виняток становлять хіба ті, хто вчасно виправить свою помилку і надалі пропонуватиме свій товар/послугу зручною мені мовою.

  2. Якщо хтось, кого я обираю або чию зарплату виплачують з моїх податків, звертається до мене російською - він «попав». Я за нього, як мінімум, не проголосую, не підтримаю, напишу скаргу чи буду інакше вимагати дотримуватися закону. Можливо, колись матиму більше часу і моральних сил, щоб цілком конкретно подавати до суду, як це робить Святослав Літинський (Svyatoslav Litynskyy), але поки що - скажу чесно - до цього не готовий.

  3. Якщо хтось просто пише або звертається до мене російською, не будучи представником перших двох категорій («продавців» чи держслужбовців), я не робитиму з того ані трагедії, ані проблеми. Я розумію і вмію говорити російською, але комфортніше мені розмовляти українською, і нею я і розмовлятиму. Винятки з цього правила можуть бути зроблені хіба для іноземців та, ситуативно, нечисленних російськомовних друзів, мою повагу до яких не похитнули ні Крим, ні Рим, ні мідні труби.

  4. Якщо я чую російську з телеекрану (навіть у тих покручених двомовних передачах, коли один ведучий говорить українською, а другий - російською), я переважно перемикаю канал чи вимикаю телевізор. Російськомовні книжки чи пресу я просто не купую.

  5. Дітей російської мови ми з дружиною не вчимо (вони вивчають англійську, а старший ще й німецьку), але я з гумором сприймаю, коли молодша (4 роки), подивившись на планшеті якийсь російськомовний YouTube-канал, кумедно намагається відтворити почуте. У цілому ж вважаю, що діти повинні знаходилася поза межами токсичного російського інфопростору - здоровішими будуть.

  На мій погляд, це важливі правила, оскільки мова - це те, з чим людина проживає кожен день, кожну годину і хвилину свого життя. Тому глибоко помиляються ті, хто вважає, що захищати свої права і відстоювати вголос свою позицію щодо української мови «невчасно», «недоречно» чи «неважливо». Ні, це завжди і доречно, і важливо!

  Ну і останнє. Впевнений, що саме українська мова і культура є головним об'єднавчим чинником для нашої країни і ті, хто заперечують це, об'єктивно грають проти України. Як би вони не «козиряли» патріотизмом (щиро чи меркантильно), якими би заслугами вони не хизувалися, є один важливий екзамен, скласти який мусить кожен громадянин: «Кажеш, що любиш Україну? Тоді вивчи і люби українську мову».
  http://pro.te.ua/wp-content/uploads/2016/11/orusa.gif

 • #2

  Українська мова

  Баран ты *****, из-за вас дебилов и жопа такая в стране. в верховную раду иди и расскажи правила свои.

  Комментар


  • #3

   Українська мова

   Розумієш. яка справа, на цих "гектарах" написано все правильно...Ти зацікавиш читать оце мудака-русофіла?
   Інфу треба подати тезисно, з своїм коментарем, щоб викликать бажання суперечки.....
   А оце у тебе "На, читай" Відповідь "Та *** мені той гектар."

   Mad Hatter, відповідь отого *** svet111 бачиш? Отаке воно все *** роду свинячого. Кацапурство сцикломойне.
   Последний раз редактировалось Бридя; 18.12.2016, 16:52.
   Думи мої, думи мої,
   Лихо мені з вами

   Комментар


   • #4

    Українська мова

    Баран ты *****, из-за вас дебилов и жопа
    От відразу видно, що людина монолінгвістична

    Ти зацікавиш читать оце мудака-русофіла?
    Я не маю перед собою такої мети - виродків вчити, мені лише ті, хто при тямі цікаві.
    Последний раз редактировалось Mad Hatter; 18.12.2016, 16:54.
    http://pro.te.ua/wp-content/uploads/2016/11/orusa.gif

    Комментар


    • #5

     Українська мова

     При тямі і русолюби? У мене 40 штук набирається отого гамна, якого не побачиш з оцінками расєї і війни з нею. Для них іде громадянська війна.
     Думи мої, думи мої,
     Лихо мені з вами

     Комментар


     • #6

      Українська мова

      При тямі і русолюби?
      Я цього не казав. "Люди при тямі" - це не автоматично русолюби, просто, можливо, в них так обставини склалися, що за роки звичніше стало спілкуватися російською, тож чом би не допомогти порадою?
      http://pro.te.ua/wp-content/uploads/2016/11/orusa.gif

      Комментар


      • #7

       Українська мова

       Дело абсолютно не в языке. Просто герои темы "Пишите правильно" в теме перлы выдают и в теме об Украине аПше говняными алмазами сверкают. Так было бы только "сияние", могли бы - в клочья порвали.
       Пытаться достучаться, конечно, надо пробовать.....а вдруХ
       Похоже, с годами я растерял оптимизм. Тужиться стало невмоготу.
       Последний раз редактировалось Бридя; 18.12.2016, 17:51.
       Думи мої, думи мої,
       Лихо мені з вами

       Комментар


       • #8

        Українська мова

        Бридя, це Ви спеціально російською написали, щоби мене зденервувати? Якщо хочете нормального плідного спілкування - пишіть мені українською, російською я не спілкуюся, це - моя принципова позиція.
        Последний раз редактировалось Mad Hatter; 18.12.2016, 18:05.
        http://pro.te.ua/wp-content/uploads/2016/11/orusa.gif

        Комментар


        • #9

         Українська мова

         Так, цільово.....Наголошую - не мова головне. Нємцов хто, Новодворська, Макаревич......................
         Не перегинай. Тут дехто українською хизується, будучи пуйлом по суті.
         Думи мої, думи мої,
         Лихо мені з вами

         Комментар


         • #10

          Українська мова

          Цікавий діалог двох *** на мовну тему. Посеред розбрату, війни на сході, суцільного занепаду в країні як в економічній так і в суспільній сферах. Тут рибу виловлюють тоннами(так , що і діти її скоро будуть роздивлятись у підручниках), там ліс вирубують і безвізом *** його тисячами вагонів. Суцільний безлад, содом і гомора.
          А тут якийсь дурень хвалиться, що почав розмовляти виключно українською мовою. ЦЕ *** ПЕРЕМОГА !!!
          Але це все ***.
          Головне те, що ти дурень і є той самий ватан чи вишиватан, який провокує розбрат серед народу.
          І ти дурень до сих пір не зміг цього зрозуміти
          І ти дурень нічим не відрізняєшся від популістів і повій, які горлопанять але нічого корисного не роблять.

          Комментар

          Зараз на сторінці 0 користувач(ів)

          Обработка...
          X

          Відладочна інформація